Що означають етикетки на одязі?

Етикетки на одязі: значення

Що означають етикетки на одязі

Колись пошиттям одягу займалися кравці, які виготовляли речі для замовників особисто.

Тому необхідності в етикетках не було: адже майстер сам міг розповісти після здачі готової роботи, як доглядати за тканиною.

Коли одяг почали шити на фабриках і продавати в магазинах у великих кількостях, з’явилася необхідність повідомити споживача про те, як правильно прати або гладити речі.

Завдання етикетки – надання інформації про товар: термін придатності, дата виробництва, склад тканини, коментарі по догляду.

Створення етикеток для одягу вимагає особливих умов, тому друк етикеток треба наносити фарбами, які витримають процеси прасування і прання.

Замовити якісні етикетки для одягу за вигідною ціною можна в друкарні LovePrint.

Як прочитати етикетку на одязі?

Подивившись на ярлик, можна дізнатися досить багато про речі:

Країна-виробник. Інформація про компанії є в штрих-коді. Перші дві цифри “розповідають” про країну походження товару, наступні п’ять – характеризують підприємство, наступні п’ять – назва товару, властивості, розмір, вага і колір.

Склад тканини. Наприклад, виріб зроблено з бавовни, і є напис Sanigrad. Це означає, що проведена захист від бактерій.

Символи на етикетці допоможуть правильно доглядати за річчю, щоб зберегти зовнішню привабливість як можна довше. Наприклад, прання може бути делікатною або машинної із зазначенням температурного режиму. Деякі речі заборонено прати в принципі: їх можна чистити сухою щіткою.

Попереджувальні знаки – про заборону відбілювання хлором або хімчистці. Деякі види тканин можна віджимати і сушити в пральній машині, інакше вони втратять свою первинну форму. Сушка речей може проводитися у вертикальному положенні, в підвішеному або розкладеному стані.

Навіть процес прасування використовують не для кожного виду тканини. Приміром, льон і бавовна гладять при високих температурах з додатковим зволоженням, а синтетику і нейлон краще прасувати через прокладку без пари.

Етикетка – знак якості товару

Одяг без етикетки – моветон! Швидше за все, ця річ зроблена в підпільному цеху, і не належить до певної торгової марки.

Про яку якість може йти мова? Ідентифікація складу тканини на ярлику важлива, інакше можна відразу зіпсувати річ після покупки, виправши її. Відрізати етикетку з нової речі не варто до тих пір, поки ви не запам’ятаєте всі правила догляду за нею.

Текстильні етикетки зазвичай пришивають з внутрішньої лівого боку. Купуючи міні-спідницю, шукайте ярлик на талії, а в топі – під грудьми. У довгій сукні лейбл пришитий приблизно на рівні колін або на спині. Чим більше праці вкладено у виробництво речі, тим більше інформації на етикетці надає виробник.

Автор новини: Попова Татьяна